Yazılım

Google'da bahar temizliği devam ediyor

İnternet hizmetlerini birbiri ardına kapatan Google, Google Reader ve Google+ Games’in ardından, internet üzerinden ödeme ve para transferi himzeti Google Checkout’a da son vereceğini açıkladı.

Google'da bahar temizliği devam ediyor

Google, 30 Haziran’da Google+ Games oyun platformunu, temmuz başında ise haber takip sistemi Google Reader’ı tarihe gömecek. Şirket, ‘bahar temizliği’ kapsamında sonlandıracak son hizmetin Checkout olduğunu açıkladı.

PayPal’ın benzeri olarak kurulan ve internette maksimum güvenlik altında ödeme yapmanızı sağlayan Checkout, 7 yıllık ömrünün ardından Kasım 2013’te tarih olacak. Hizmetin sona ermesinin nedeni, Google’ın çok platformlu ödeme sistemi Wallet’ı öne çıkarmak istemesi. Şirket, bu kapsamda Brantree, Shopify ve Freshbooks gibi e-ticaret siteleriyle ortalık yapmıştı.
1369592721_130521checkout6.hlarge.jpg

Ubergizmo’nun haberine göre, Google Play veya Chrome Web Store gibi platformlardan satış yapmaya devam edenler için, gelecek birkaç hafta içinde Google Wallet Merchant Center bünyesine girecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.