Yazılım

Google'ın Sanal Beyin projesi!

Google'ın Sanal Beyin yazılımı dahada geliştirildi ve bazı uygulamalarda kullanabilir.

Google'ın Sanal Beyin projesi!

Geçtiğimiz yaz boyunca Google birçok ilginç yeniliğe imza attı. Google'ın akıllı gözlüğünün yanı sıra akıllı saat ve akıllı eldiven patentlerini aldığını gördük. Ayrıca Google'ın ilerde akıllı çamaşırlar üzerine planları bulunuyor. Dev şirket sadece akıllı kumaşlar ve akıllı aksesuarlar üzerine çalışmıyor. Google ayrıca akıllı beyin üretmek için de çalışıyor.

Google, sanal beyinin Youtube videolarını izleyerek insan ve kedi gibi şeyleri öğrenmesini sağlayacak. Sanal beyin olsa da öğrenme hakkında çeşitli şekillerde kullanılacak.

1349678976_google-brain-600.jpg

Bu teknoloji çeşitli alanlarda çılgınca faydaları olabilir. Örneğin Google'ın büyük ölçüde geliştirmiş olduğu Akıllı Araç'a yararları, trafik modelleri, trafik ışıkları ve sokak düzenlerini tanımak ve öğrenmek olabilir. Google'ın yukarıda belirttiğimiz diğer teknolojileri de bu tür yazılımlardan faydalanabilir.

Aslında kendi kendini geliştirmiş sanal beyin zaten var ve bu Android'in çeşitli alanlarında kullanılabilir. Şimdi Google'ın en önemli uygulaması sesli arama ve Google Now. Bu yazılımı uygulayarak sesli aramada sesinizi ve tercihinizi öğrenebilirsiniz. Böylece daha az yanlış kelime ve daha iyi arama sonuçları elde edilebilir.

Bunlar gibi Google bütün hizmet ve uygulamalarda geliştirilmiş bir Sanal Beyin yazılımını kullanması mümkün olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.