Yazılım

Google'ın yeni asistanı: 'Now' - İnceleme

Google bu hafta Google Now sistemini tanıtıyor.


Google bu hafta yeni özelliğini tanıtıyor. Telefonunuzun kilitli ekranından bile ulaşabileceğiniz bu sistem Android'in kalbi diyebiliriz. Google Now sizlere iyi bir Google arama deneyimi sunuyor. Nerede olduğunuzu belirten, bir sonraki yere nasıl gideceğinizi ve gitmeniz önerilen yerleri gösteren kartlarla çalışıyor.

Google Now'a erişim ekranınız kilitliyken ya da Google Search ekranının üst kısmındaki uygulama ikonundan sağlanıyor. Bu ikon tüm sesli aramalarınızı algılayacak ve en hızlı şekilde bulacak uygulamaya giden yoldur. Aramadan önceki asıl sihir ise bu kartlarda bulunuyor.

1341575025_slashgear0020-580x389.jpg

Bahsedilen kartlar hava durumu, toplu taşıma, yer, trafik, uçuş zamanlarını, spor, rendevu, iletişim, nakit ve eve dönüş zamanı gibi bilgileri içermektedir. Eve dönüş seçeneği için sadece bir kereye mahsus olmak üzere evinizin konumunu tanımlamanız gerekiyor.

1341575119_slashgear0019-580x424.jpg

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi Nexus 7'nin kilitli ekranının üstünde Google Now ikonu bulunmaktadır. Randevularınız Google takvim ile bağlantılı çalışıyor. En sevdiğiniz spor takımlarının sonuçlarını istediğiniz zaman öğrenebiliyorsunuz. Uçuşlarla ilgili bilgileriniz, ne kadar sürede gidebileceğiniz, nasıl geç kalacağınız gibi bilgiler ve uyarılarla size her zaman yardımcı oluyor.

1341575146_slashgear0021-580x354.jpg

Trafik ve toplu taşımada da Google Maps ve Navigasyon ile bağlantılı çalışıyor. Hava durumu ve yer en sık kullanılan özelliklerden ve sürekli nerede olduğunuza göre hava durumunuz güncelleniyor. Aşağıdaki videoyu da izleyerek nasıl kullanacağınızı görebilirsiniz.

.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.