Yazılım

HTC kendi işlemcisini üretecek

Akıllı telefon üreticisi HTC'nin kendi mobil işlemcilerini üretmek için ST-Ericsson ile bir işbirliği hazırlığında.

HTC kendi işlemcisini üretecek

Mobil pazarında son zamanlarda yaşanan kıyasıya rekabet olması, üreticilerin bir anlamda kendi mobil işlemcilerini kendilerinin üretmesine sebep oldu. Mobil pazarının devlerinden Apple'ın A4, A5 ve A5X işlemcileri, Samsung'un Hummingbird ve sonrasındaki Exynos serisi bu konudaki örnek verilebilecek firmalar.

1335218691_htchaber1.jpg

Son olarak Huawei, benzer bir işe yeltenmiş ve MWC 2012'de akıllı telefonları ile birlikte duyurmuştu. Huawei , Ascend D1 Quad modelinde yer alan dört çekirdekli işlemcileri ile alanının en hızlısı olduğunu iddia etti. Şimdi Huawei'ye  HTC de eklenecek gibi görünüyor.

1335219332_htc-os-mock-logo.jpg

Akıllı telefon üreticisi HTC'nin kendi mobil işlemcilerini üretmek için ST-Ericsson ile bir işbirliğine hazırlandığı söylentiler arasında. Giriş seviyesindeki mobil ürünlere yongalar üreten sektörün önemli isimlerinden biri olan ST-Ericsson ile yapılacak işbirliğinin detaylarına ilişkin bir bilgi yok ancak ürünlerin 2013 yılından önce piyasaya sunulmayacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.