Yazılım

Microsoft rakamları şaşırtıyor!

Microsoft ile ilgili yapılan tahminler gerçekle karşılaştırılınca çürüdü!

Microsoft rakamları şaşırtıyor!

Bildiğiniz üzre internet üzerinde analistler bir çok tahmin ve eleştirileriyle birlikte firmaların genel değerlendirmelerini sürekli yaparlar. Son zamanlarda Microsoft üzerine yoğunlaşan uzmanlar açıkladığı değerler ile birlikte bir çok kişiyi şaşırtmıştı. Asıl şaşırtıcı olan nokta ise yeni Microsoft değerlerinin tahminleri kırıp geçmesi oldu.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft 2012'nin ilk çeyreğindeki elde ettiği gelirin %6 arttığını dile getirdi. Şüphesiz bunda eşsiz işletim sistemi Windows 7'nin büyük payı var. Yeni gelecek işletim sistemi Windows 8 ise Microsoft'tan beklenilen bir özellikte işletim sistemi çıkarması ile sonlanır kullanıcılara sunulursa Microsoft'u gerçekten bolluk günleri bekliyor diyebiliriz.

1335199484_qqq.jpg

Önceki seneki aynı döneme göre yüzde 4 artırarak 4.6 milyar dolar paya sahip olan Microsoft rakamlarıyla analistler şaşırdı. Bu gelirler arasında şirket bilgisayarlarının satışları çok büyük bir etken olarak rol oynamaktadır.  Şüphesiz tüketiciler de etkiliyor fakat rakamlar pek de değişmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.