Yazılım

Huawei kendi işletim sistemini yayınlayacak!

Huawei'den işletim mobil cihazlar için işletim sistemi geliyor!


Mobil cihazlarda popüler olarak kullanılan işletim sistemleri arasında Google Android ya da Microsoft Windows Phone bulunuyor. Huawei Çin'in hızla ilerleyen telefon üreticileri arasında yer alıyor ve genel olarak ürettiği Android telefonlarda kendi kullanıcı ara yüzünü kullanıyor.

Huawei'den gelen açıklamalara göre Huawei kendi işletim sistemini yayınlayacak. Huawei'nin böyle bir girişimde bulunması bir çok işletim sistemi gibi ilgi görmeyeceği şüpheleri uyandırıyor. Örneğin MetroPCS de bir ara kullanılıp unutulan sistemlerden biriydi.

1348578408_4545.jpg
Firma öyle görünüyor ki telefonları için de yeni değişiklikler düşünüyor. Samsung ve LG'nin izinden giden Huawei daha büyük ekranlı telefonlar üreteceğini belirtiyor. Son zamanlarda çıkan tablet büyüklüğüne yakın telefonların satışlarının iyi olduğunun farkında olan Huawei de bu konuda çalışmalarının olduğunu belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.