Yazılım

iCloud kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor

Apple'ın bulut servisi son açıklanan rakamlara göre hızlı bir yükseliş içerisinde.


Bulut depolama hizmetleri son dönemde kullanıcılar cephesinde yoğun bir ilgi görüyor. Bunların başında da Apple'ın iCloud servisi geliyor. Kullanıcılara müzik, video ve diğer dosyalarını Apple’ın sunucularında depolama ve bunları cihazları arasında eşitleme görevi üstlenen iCloud hali hazırda birçok Apple işletim sistemi tarafından destekleniyor.

Kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran iCloud son açıklanan verilere göre 300 milyon üyeye ulaştı. 2013 yılı ikinci raporunu sunan şirket yetkilileri geçtiğimiz yıl yaz döneminde 150 milyon kullanıcıya sahip olan servisin ocak 2013’te 250 milyon kullanıcısının olduğunu açıklamıştı.
1366782051_icloud.jpg

Etkinlik kapsamında açıklanan gelir oranları, cihaz satışları ve kimi verilerin yanı sıra şirketin geleceğe dair fark oluşturacak yenilikler hazırladığının da altı çizildi. Hatırlanacağı üzere Apple kurucularından Steve Wozniak’da bir süre önce benzer açıklamalarda bulunmuş ve Apple’ın önemli yenilikler hazırladığını bildirmişti. Söz konusu yenilikler arasında iCloud cephesinde de gelişmeler bekleniyor.

Yorumlar
ali
1 kere bile kullanmadim.kullanacagimida sanmiyorum.salakmiyim kullanim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.