Yazılım

İlk Windows 8 Phone'lu telefon çıktı!

Sonunda ilk Windows Phone 8'li telefon nete düştü!

İlk Windows 8 Phone'lu telefon çıktı!

Nokia ile Microsoft işbirliği daha ilk duyurulduğu günden beri şaşırtmaya devam ediyor. Nokia, Microsoft firmasının çıkarmış olduğu mobil işletim sistemleri için donanımcı firması olmaya devam ediyor. Nokia ile Microsoft'un anlaşması mobil cihaz sektöründe büyük bir etki yarattı.

Nokia, bildiğiniz üzre MeeGo ile olan anlaşmasına kısa bir süre önce henüz başlamadan son vermişti. Bu alınan karar Nokia telefonlarda Linux tabanlı bir işletim sistemi görme hayalini aynı zamanda suya düşürmüştü. Microsft ile anlaşması gereği ilk Windows Phone 7'li telefonlar üretilmeye başlamış, yakın zaman içinde hayatımızdaki yerini almıştı.

1333644330_nokia-windows-phone-8-poster-template.jpg

Geçtiğimiz haftalarda haberini aldığımız yeni işletim sistemi Windows Phone 8'e ait ilk görüntüler nihayet internete düştü. Yeni düşen fotoğraflarda Microsoft ile Nokia'nın ortaklığından elde edilen bir ürün yer alıyor. PhoneArena tarafından Windows Phone 8 olduğu iddiaa edilen bu telefonun tasarım bakımından oldukça hoş durduğunu söleyebiliriz.

Yorumlar
Misafir
çok güzel bir haerboyle teknolojik haerlerin sıklıkla yayınlanmasını dilerim teşekkürler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.