Yazılım

iMovie güncellendi!

Apple’ın video düzenleme uygulamalarından biri olan iMovie, getirdiği yeni güncelleme ile uzun zaman sonra yenilendi.

Apple'ın video düzenleme programı iMovie güncellendi!

Apple’ın video düzenleme uygulamalarından biri olan iMovie, getirdiği yeni güncelleme ile uzun zaman sonra yenilendi. İlk olarak MacOS işletim sistemine gelen güncelleme, ardından diğer cihazlar için de indirilebilir olarak sunuldu.

Önemli değişiklikler ve sorunları gideren hata iyileştirmeleri alan iMovie, iPhone X akıllı telefonları için de gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Çentikli ekran tasarımı için bir güncelleme alması beklenen uygulamanın, merakla beklenen yeni güncellemesi ise sonunda yayınlandı. Özellikle iPhone X akıllı telefonları için önemli düzenlemeler getiren güncellemenin detaylarına gelecek olursak; 

iMovie uygulamasının iPhone X akıllı telefonlarına tam uyumlu hale getirilmiş durumda. Güncelleme sonrasında kullanıcılar, iPhone X akıllı telefonlarının çentikli tasarımına rağmen tam ekranı kullanabilecekler. Çentik bölümüne uyumlu hale gelen uygulamanın, kullanım alanı da böylelikle bir hayli genişlemiş oldu. 

Diğer bir yenilik ise performans desteği oldu. Grafik işleme performansını arttırmak adına performans modu desteğini kullanılabilir hale getiren iMovie, video düzenlemelerinde çok daha yüksek bir hız sunuyor. 

Dil güncellemeleri, genel hata iyileştirmeleri, Super Retina ekran desteği ve genel performans artışı yeniliklerini içeren güncelleme, iMovie kullanıcılarına ilerleyen güncellemeler de daha fazlasını getirmeyi planlamakta. Bu sürümü yüklemek ya da mevcut uygulamanızı güncellemek için App Store uygulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.