Yazılım

Instagram fotoğraflarınızı satışa çıkarıyor!

Instagram'ın bu kararı büyük tepkiye neden oldu.

Instagram fotoğraflarınızı satışa çıkarıyor!

Facebook'un rekor bir fiyat ile satın aldığı Instagram, gizlilik politikasını değiştirerek, siteye yüklenen fotoğrafları sahiplerine haber vermeden reklamcılara satacağını açıkladı. Bu karar göre kullanıcılar 16 Ocak tarihine kadar hesaplarını silmezlerse, satışa itiraz hakları olmayacak ve yükledikleri resimler kendilerine sorulmadan satılacak.

Ayrıca "kullanıcılar hakkındaki bilgilerin Facebook, diğer ortaklar ve reklamcılarla paylaşılabileceği" Instagram'ın kullanım koşullarında yaptığı diğer bir kullanma koşul maddesi oldu.

1352843285_33.jpg

Sosyal medyada bu karara büyük tepkiler geldi. Facebook'un Küresel Pazarlama Çözümleri Başkan Yardımcısı Carolyn Everson daha önce yaptığı bir açıklamasında, "Eninde sonunda Instagram'dan para kazanmanın yolunu bulacağız" diyerek bu kararın sinyallerini vermişti.

Instagram'ın gizlilik şartlarına dair değişen maddesi şu şekilde; "Size ait bilgileri, bununla birlikte tanımlama bilgileri, günlük dosyaları ve aygıt tanımlayıcılar gibi araçlarla elde edilen bilgileri ve size hizmet sunmamıza yardımcı olan organizasyonlarla ilişkili yer bilgilerini (...) üçüncü reklam ortaklarıyla paylaşabiliriz."

Kullanım koşulları metninin güncellenmiş halinde de şöyle deniliyor: "(...) bir ticari işletmenin ücretli veya sponsorlu içerik veya promosyonlarla bağlantılı olarak kullanıcı adınızı, görünümünüzü, fotoğraflarınızı size herhangi bir bedel ödemeksizin göstermemiz için para ödemesini kabul etmiş sayılırsınız."

Yorumlar
veys
cia bedavaya fotoroflarinizi aliyor zaten, simdi bu habere inananlar daha cok yayinlar
Cevapla
yuri
satsın ya belki ünlü oluruz dizi teklifi felan gelir kel adamın yerine çağırırlar :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.