Yazılım

Windows 8 için uygulama yarışması

Microsoft Türkiye'de Windows 8 uygulama yarışması düzenliyor.

Windows 8 için uygulama yarışması

Türkiye'nin ilk ve herkese açık ücretsiz uygulama geliştirme okulu Açık Akademi katılımcılarına yönelik olarak Microsoft Türkiye, Windows 8 Uygulama Yarışması düzenliyor.

Yarışma kapsamında, 22-23 Aralık tarihlerinde Ankara Cyberpark'ta, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Yarışmacılar, bu etkinliklerde Windows 8 uygulama geliştirme konusunda uzmanlardan eğitim alacaklar. Daha sonra yarışmacılar uygulamalarını geliştirmeye başlayacaklar.

1355814784_win81.jpg

Eğitimleri tamamlayan yarışmacılar, 10 Aralık 2012 – 31 Ocak 2013 tarihlerinde 10 adet Windows 8 uygulaması geliştirecekler. Bu sayıyı tamamlayabilen yarışmacılar bir Windows 8 cihaz kazanma şansına sahip olabilecek.

Büyük ödülü kazanma şansı ise katılımcıların bu süreç içerisinde geliştirdikleri uygulamalarla, Şubat ayında gerçekleşecek Açık Akademi'nin 1. yaş etkinliğinde jürinin yapacağı oylamaya katılarak elde edebilecek. Şubat ayındaki yarışmanın detayları da kısa bir sure sonra açıklanacaktır.

Açık Akademi Windows 8 Uygulama Yarışmasına kayıt olmak için www.acikakademi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Program:

• Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi, santralistanbul Kampüsü

Saat: 09:00 – 17:00

• Yer: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Yemekhanesi

Saat: 09:00 – 17:00

• Yer: Ankara Cyberpark, Cyberplaza 8. Kat Yemekhane

Saat: 09:00 – 17:00

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.