Yazılım

Intel ve Samsung yeni bir sesli asistan hizmeti oluşturma amacında

İkili, Expect Labs adlı şirkete yatırımlarda bulundu.

Intel ve Samsung yeni bir sesli asistan hizmeti oluşturma amacında

Tizen platformunu oluşturmak için bir araya gelen Samsung ve Intel’in işletim sistemine ait ilk çözümleri yılın son çeyreğinde sunması bekleniyor. İkili arasında gerçekleştirilen bir diğer birleşim ise Expect Labs adlı şirket için oldu. Her iki şirket de yapacakları yatırımlarla mobil dünyasında Google Now ve Siri’ye alternatif bir uygulama geliştirecek.

Expect Labs oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan sanal asistan teknolojisi kullanıcıyla sürekli etkileşim halinde konuşmaları takip ediyor ve sürekli bir takip sistemi oluşturuyor. Sistem bu sebeple kendisine yöneltilmeyen sorulara bile yanıt veriyor ve bazı konularda bilgiler sunuyor.
1367336756_expectlabs.png

Samsung ve Intel’ın yanı sıra Google ve İspanyol telekomünikasyon devi Telefonica da Expect Labs adlı şirkete yatırım yapanlar arasında yer alıyor.

Ses konusunda oluşturulan takip sistemi elbette kimi kullanıcılar tarafından yadırganacaktır ancak Samsung ve Intel’ın yatırımlarının meyvesinin ne zaman alacağına dair herhangi bir somut bilgi yok. Samsung halihazırda kendi telefonlarında S-Voice ile Siri tarzında bir sesli asistan görevi kullanmakta.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.