Yazılım

İşte Microsoft'un Windows 8 bombaları!

Windows 8 ile gelen sürprizler neler?


Microsoft, yeni nesil işletim sistemi Windows 8'i Ekim ayında kullanıcıları ile buluşturacak. Windows 8'in çıkması ile birlikte rekabetin de fitili ateşlenmiş olacak. Bu dönem ile birlikte teknolojide de farklı bir dönem başlamış olacak.

Microsoft'un Windows sürümü dünyada en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi konumunda. Windows 8 işletim sistemi Ekim ayında sadece bilgisayar sürümüyle değil aynı anda tablet ve telefon sürümleriyle de piyasada olacak. Microsoft'un bu girişimi teknoloji dünyasında büyük bir önem arz ediyor.

Bundan bir önceki sürüm olan Windows 7 büyük başarı elde etti ve Microsoft'un yüzünü güldürdü. Microsoft Windows 7 ile 600 milyonu aşkın satış yaptı. Şirket bu başarıyı eko sistemi geliştirerek daha da artırmayı hedefliyor. Çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlayan firma işletim sisteminin ilk olarak bilgisayar sürümünü piyasaya sürecek.Geniş kapsamlı işletim sistemi bilgisayarlar ile birlikte tabletleri de içerecek. Tabletlerin Windows 8'li olması tabletlere masaüstü deneyimi sunmasına neden oldu. Tablete ekleyeceğiniz bir klavye ile normal PC kullanma deneyimi yaşayabilirsiniz. Ancak bu durum iPad ve Android'li tabletlerde geçerli değil hatta iPad'de bu imkansız gibi görünüyor.Bu kapsama telefonlarda giriyor ve Microsoft Nokia ile yaptığı anlaşma ile bunu gerçekleştirecek. Nokia, üst düzey akıllı telefonlarında Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone'u kullanacak. Bu yıl sonunda Windows Phone'lu Nokialar'ı Türkiye'de görmemiz mümkün olacak.. Hatta Nokia ile birlikte HTC gibi diğer cihazlarda olacak.Microsoft'un işletim sistemi Windows 8'in en önemli özelliği ise XBox ile olan entegrasyonu. Telefon, tablet ve bilgisayar ile Xbox entegrasyonu mümkün olacak.. Bu özellik sayesinde bir film izlerken bu filmin devamını yolda cepten izlemeye devam edebileceksiniz. Windows 8 geldiği zaman çok ses getirecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.