Yazılım

Microsoft, Bing AI sohbet botununu mobil uygulamalara ve Skype'a getiriyor

Microsoft, yapay zeka destekli sohbet robotunu bu ayın başlarında Bing'de kullanıma açtığından beri, bir milyondan fazla kişiye aracın önizlemesine erişim izni verirken, milyonlarca kişi daha bekleme listesinde duruyor.

Microsoft, Bing AI sohbet botununu mobil uygulamalara ve Skype'a getiriyor

Şimdiye kadar, chatbot'a erişmenin tek yolu Edge masaüstü tarayıcısıydı. Ancak Microsoft şimdi bunu daha fazla ürün, hizmet ve cihaza getiriyor.

Bugünden itibaren, Microsoft hesapları aracılığıyla sohbet robotuna erişimi olanlar, onu Android ve iOS için Edge ve Bing mobil uygulamalarında da kullanabilecek. Aynı adı taşıyan mobil uygulamanın altındaki Bing düğmesine dokunduğunuzda bir sohbet oturumu başlatılır. Edge mobil uygulamasında, sohbet robotunu ana sayfadan başlatabilirsiniz.

Bunun da ötesinde artık Skype’ta da sohbet robotunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcılar robotla bire bir sohbet edebilir veya onu bir grup sohbetine ekleyebilir.

Microsoft, Bing AI sohbet botununu mobil uygulamalara ve Skype'a getiriyor

Bir gezi planlamanıza yardımcı olması ve herkesin aynı anda önerileri görmesini sağlamak için chatbot'u kullanabilir veya ondan bir aktörün son on yılda hangi filmlerde oynadığını netleştirmesini isteyerek bir tartışmayı sonlandırabilirsiniz. Robot ayrıca bilgileri 100'den fazla dil arasında da çevirebilir.

Ayrıca artık Chatbot'u kullanmanın başka bir yolu daha var. Microsoft, hem mobil hem de masaüstünde robota ses kontrolü ekledi.

Microsoft, chatbot'u Teams gibi diğer uygulamalara da getirebileceğini (ve muhtemelen getireceğini) belirtiyor. Bununla birlikte, daha fazla insanın kullanımına sunulmasından sonra birkaç ufak pürüzle de karşılaşan chatbot'ta hala ince ayar yapıldığını da söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.