Yazılım

Microsoft rakamları şaşırdı ve Windows 10'u duyurdu!

Windows 9'u hiç beklemeyin...

Microsoft rakamları şaşırdı ve Windows 10'u duyurdu!

En yaygın işletim sistemlerinden biri olan, Microsoft tarafından geliştirilen Windows'a katılması beklenen Windows 9'un ücretsiz olacağına dair haberler dolaşırken; ekip hepimizi ters köşeye yatırdı. Bugün gelen açıklama ile, yeni işletim sisteminin adı Windows 9 değil Windows 10 olarak piyasaya sürülecek. 

Geçtiğimiz yıl ekip, bütün platformlar için tek işletim sistemi planladıklarını açıklamışlardı. Windows 10'da bu tanıma uygun olarak, bütün platformlar için ortak olacağı belirtildi. İlk izlenim ile Windows 10'un, 7 ile 8'in bir araya getirilmişi diyebiliriz. Windows 7'de ki işlevler ile Windows 8'in arayüzü kullanılan işletim sisteminde; yeni görev çubuğu ve geliştirilmiş çoklu ekran ile daha rahat bir çalışma ortamı bizleri bekliyor. 

Windows 8 ile tepki toplayan ekip, bakalım Windows 10 ile tekrar gönülleri kazanabilecek mi? Microsoft, fiyat hakkında herhangi bir bilgi vermezken; işletim sisteminin 2015'ten önce çıkmayacağını da belirtti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.