Yazılım

Microsoft Windows 8 Pro 40$'dan satışa sunuldu!

Windows 8 Pro 131 markette yayınlandı!


Pazartesi günü Windows resmi blogunda Windows 8 Pro yayınlandı. 39.99$'dan duyurulan sistem 131 markette satışa çıkacak ve Windows XP,Windows Vista ve Windows 7'den geçiş yapılacak. Windows Media Center ve bazı ek özellikler ücretsiz indirilebilecek. The Windows 8 Upgrade Assistant öncelikle bilgisayarınızın Windows 8'e hazır olup olmadığının kontrolünü yapacak.

Blogta yer alan Brandon LeBlanc'ın raporuna göre bu asistan güncelleştirmeden sonra ya da önce ihtiyacınız olabilecekleri detaylı olarak verecek. Bütün uygulama ve cihaz gelişmelerinden de haberdar edecek. Windows 7'den geçen kullanıcıların Windows ayarları, kişisel dosyaları ve uygulamaları aktarılacak. Windows Vista'dan geçen kullanıcıların Windows ayarları ve kişisel dosyaları geçiş yapacak. Windows XP'den geçenlerin ise sadece kişisel belgeleri korunmuş olacak. Tabi eğer isterseniz temiz bir sayfadan da başlayabileceksiniz.

1341311298_windows-8-upgrade-extra-copy.png

Yükleme sırasında yarıda durdurup sonra devam etme seçeneğini olacak. USB ya da DVD ye kaydederek daha sonra devam edebileceksiniz. LeBlanc'in yaptığı açıklamalara göre, 100 ülkede ve 37 dilde hizmet veren Microsoft kullanıcıların şikayet ve dileklerine önem verdiklerini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.