Microsoft'tan Barnes - Noble ile büyük anlaşma!

Microsoft yine bir sürpriz yaparak Nook hamlesi ile karşımıza çıktı!

Microsoft'tan Barnes - Noble ile büyük anlaşma!

Dünyanın en iyi yazılım şirketleri arasında olan, yıllar arasında 2012 Microsoft'un, şüphesiz en iyi çıkış yaptığı yıllardan birisi olarak tarihe geçecek. Yeni bir işletim sisteminin kapılarını kullanıcılarına sonuna kadar açacak olan Microsoft 2012 ile birlikte büyük bir çıkış yakaladı.

Yeniliklerine ve projelerine hız yetişmeyen Microsoft yeni bir anlaşma ile tekrardan kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Bu projesiyle birlikte Microsoft dünyanın en iyi e-book markası Nook ile anlaştı. Nook'un üretici firması Barnes & Noble'a yaklaşık olarak 300 milyon dolarlık bir yatırım yaparak anlaşma imzaladı.

1335793562_11.jpg

Bu anlaşmayı Microsoft resmi sayfasından kamuoyuna açık bir şekilde duyurdu. Firmanın %17.6'lık gibi yaklaşık olarak 5/1'ini satın alan Microsoft'un ne gibi planlarını olduğunu ileride hep birlikte göreceğiz.

Fakat ortaya çıkan ilk nedenler ise şunları işaret ediyor: Yeni çıkacak işletim sistemi Windows 8'le birlikte geleceği açıklanan Nook uygulamasına taban hazırlığı ve böylece dijital kitap mağazasının erişimlerinin kontrolünü elinde bulundurmak istemesi.

*Anlaşmaya dair açıklamaları ilerleyen haberlerde sizler için sunacağız...