Yazılım

Microsoft'un web sitesine metro arayüzü!

Metro stilinin geniş döşemelerine sahip olan web sitesinde gezinmek daha kolay olacak.


Microsoft, Windows 8 ile birlikte hayata geçirdiği Metro arayüzünü Windows Phone'dan sonra resmi web sitesinde de kullanmaya başladı.

Microsoft, web sitesinde kullandığı Metro stiline sahip yeni sürümünü kullanıcılar için ön izlemeye sundu. Metro stilinin geniş döşemelerine sahip olan web sitesinde bu sayede gezinmek daha  kolay olacak. Zaten Microsoft'ta bu amaçla bu stili uygulamış.

1341075383_newmshomepage.png

Firmanın yeni web sitesinde dokunmatik cihazlarla dolaşmak daha kolay olacak çünkü bağlantıları seçmek için yakınlaşmanız gerekmiyor. Microsoft'a yeni sayfa hakkında önerilerinizi ve yorumlarınızı göndermeniz için sayfanın sağ tarafına "Feedback" düğmesi eklenmiş. Bu düğmeye basarak önerilerinizi sunabilirsiniz. Microsoft ocak ayında, web sitesini Metro arayüzü ile baştan tasarlamıştı, ancak bu arayüz ön izlemeye sunulan arayüzdeki büyük yazı tiplerini içermiyordu.

Microsoft, önümüzdeki aylarda gerçekleşeceği söylenen aynı şekilde e-posta hizmeti olan Hotmail'in de Metro stiline sahip bir web sitesini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
Misafir
artk bütün yazılımlardan bir çoğu dokunmatikler için tasarlanıyor ama güzel :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.