Yazılım

Microsoft’un Windows 11’e ilişkin itirafları şaşkınlık yarattı

Teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Microsoft’un Windows 11 konusunda yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.

Microsoft’un Windows 11’e ilişkin itirafları şaşkınlık yarattı

Microsoft'un Windows 11 ile ilgili bazı sorunları çözemeyeceğini itiraf etmesi, teknoloji dünyasında önemli bir ses getirdi. Neowin, Windows 11 ve Windows 10 kullanan bazı kullanıcıların Başlat menüsü, Windows arama çubuğu ve bazı Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarını doğru bir şekilde başlatamadıkları veya çalıştıramadıkları hataları keşfettiğini duyurdu.

Bu hataların, Microsoft Office uygulamalarına bağlı hatalı kayıt anahtarları ve veriler, Office ile entegre olan uygulamalar ve Windows ile Outlook arasındaki ilişkiyle ilgili olduğu görülüyor. Her ne kadar herkesi etkilemese de, bu hata ile karşılaşanlar bu yılın Ocak ayında bir hata olduğunu fark etti. Ancak ne yazık ki, bu süre zarfında Microsoft'un sorunu nasıl çözeceğine dair bir ipucu bulunmuyor.

Microsoft'un 'Sağlık' web sayfasında, Windows arama ve Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarının düzgün çalışmayabileceği veya açılmayabileceği belirtilmiş. Son bir güncellemede, soruna geçici bir çözüm önerildi, ancak kesin bir çözüm hala bulunmuyor. Bu durum, sadece hayal kırıklığına neden olmakla kalmıyor, aynı zamanda Microsoft'un soruna yönelik bilgisizliğini de itiraf ediyor. Sorunu çözmenin tek yolu olarak uygulamaları kaldırmanın önerildiği belirtiliyor.

Microsoft’un Windows 11’e ilişkin itirafları şaşkınlık yarattı

Ancak, sorunlu uygulamaları belirlemek yerine, Microsoft sadece bu uygulamaların "Windows, Microsoft Office, Microsoft Outlook veya Outlook Takvimi" ile entegre olduğunu belirtiyor. Bu durum, sorunun çözümüne yönelik sınırlı bilgi sağlıyor. Bu, uygulamaları kaldırmanın mümkün olmadığı durumlarda, soruna bağlı olan kişiler için de iyi bir çözüm değil.

Microsoft, sorunun çözümü üzerinde çalıştığını belirtiyor ve umut ediyoruz ki, kullanıcıların belirli uygulamaları kaldırmadan sorunu çözecek bir çözüm sunabilir. Ancak Windows 11 ve bu sorundan etkilenen Windows 10 kullanıcıları için durum endişe verici. İşletim sistemleri, farklı donanım ve yazılım kombinasyonlarıyla çalışmalıdır, ancak bu durum Microsoft için utanç verici bir durum yaratıyor. Bu durum, şirketin üzerinde çalışmakta olduğu iddia edilen Windows 12 hakkında da soru işaretleri oluşturuyor. Microsoft'un öncelikle mevcut Windows sürümlerini düzeltmeye odaklanmasını tercih ederiz.

Yorumlar
Burak eren
Oysa sizi de yapmakta olduğunuz her şeyi (ve hareketlerinizi) de Allah yaratmıştır (yaratmaktadır
Cevapla
Joseph İLKİN
Microsoft'un win 10 çıkışı çok büyük yankı uyandırdı ve yeni çıkan Win 11 win 10 a yetişemedi bile. Kullanıcılar ısrarla Windows 10 kullanmaya devam edecek. Eski sisteme sahip kullanıcıları hiçe sayan Microsoft atmaması gereken adımlar atıyor. Windows işletim sisteminden soğumaya başladım artık. Güçlü bir alternatif olsaydı eğer direk geçiş yapardım. Birçok programlar ubuntu sistemlerle uyumlu olmadığından geçemiyorum. Umarım Microsoft kullanıcılarının görüş ve memnuniyetlerini ciddiye alır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.