Yazılım
Mısır'daki taksiciler Uber'den şikayetçi

Mısır'da taksiciler Uber'den şikayetçi oldu

Dünyanın en popüler taşıt çağırma uygulaması Uber'in başı şimdi de Mısır'daki taksicilerle derde girdi. Taksiciler Uber'in yasaklanmasını istiyor.


Uber, pek çok ülkede şimşekleri üstüne çekmiş durumda. Bazı ülkelerde devlet kuruluşları Uber'i teşvik ederken, bazı ülkelerde yerel taksiciler Uber'e karşı bayrak kaldırıyor. Mısırlı bürokratik kuruluşlar, Uber'i gereken lisanslara sahip sürücülere sahip olmadığı gerekçesiyle yasaklama kararı alsa da, son anda yapılan eylemler nedeniyle yasağı iptal etti.

Mısır'daki kaynaklara göre 42'den fazla Uber sürücüsü gereken ehliyetlere sahip değil. Hatta söz konusu sürücüler sahte özgeçmişler kullanarak Uber ile çalışmaya başladı.

Ne var ki Mısır Yüksek Mahkemesi Uber'e değil, dolandırıcı sürücülere ceza verme kararı aldı. Zira Uber, söz konusu sahte şoförlerinin işlerinine son vermekle kalmadı ve ABD'li şirket tarafından açılan onlarca davanın konusu oldu.

Yine de Uber'in en karanlık gecelerle mücadele ettiğini söyleyebiliriz. Zira kısa süre önce Yunan siyasetçiler Uber'in ülkelerinde faaliyetlerine son verme kararı almıştı. Ancak bunun fazlasıyla politik bir uygulama olduğunu söyleyebilir.z

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.