Yazılım

Skype, ses kayıt özelliği için kolları sıvadı

Microsoft, Skype'a ses kayıt özelliği eklemek adına kolları sıvadı. İş amaçlı yapılan görüşmelerde gereksinimlerin bir kısmını karşılayan uygulama, bu konuda güncellemelerine devam ediyor.

Skype'a kayıt özelliği yolda!

Microsoft’un geliştirmiş olduğu Skype, kurumsal anlamda birçok firma tarafından tercih edilen bir platform. İş amaçlı yapılan görüşmelerde gereksinimlerin bir kısmını karşılıyor, ancak görüşmeleri kaydetmek zaman zaman uğraştırıcı bir sorun haline gelebiliyor. Çünkü Skype’ta bu özellik bulunmadığından 3. parti yazılımlara ihtiyaç duyulmakta.

Durumun farkında olan Microsoft, bu konuya bir çözüm getirmek adına kolları sıvamış durumda.

İlk olarak, Wirecast, Xsplit ve Vmix gibi NDI ses kayıt özelliklerini ekleyecek olan teknoloji devi Microsoft, böylelikle sesli arama sonrası kullanıcılarına bir temiz bir kopyasını sunacak. Şimdilik, Mac ve Windows 10 kullanan özel içerik üreticilileri için yayınlanan güncelleme, test aşamasını başarılı bir şekilde geçtikten sonra tüm kullanıcılar için sunulacak.

Daha önce getirilen güncelleme ile TripAdvisor ile birlikte StubHub desteği de eklenen uygulamada artık grup konuşmaları içerisinde gelecekteki yolculuklarınızı planlamak da oldukça basit bir hale gelmişti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.