Yazılım

Mozilla'dan Firefox güncellemeleri için yeni sistem!

Google'ın web tarayıcısı Mozilla Firefox için yepyeni bir güncelleme sistemi geliyor!


Web Browser'lar yani tarayıcılarımız internet hayatımızın hemen hemen her yerinde bizlerle birlikte. Dünyadaki hatrı sayılır internet tarayıcısının bulunduğu bir dönemde en çok kullanılanlarının arasında Mozilla Firefox bulunuyor. Listenin ilk sıralarında yer almış Firefox için güncelleme sisteminde değişikliğe gidildi!

Google ürettiği web tarayıcısı Firefox için geçtiğimiz günlerde sessiz güncelleme sistemine geçeceği müjdesini kullanıcılar için vermişti. Bunun yanı sıra kullanıcıların isteğine bağlı olarak sorularak da güncelleme yapılabilecek. Mozillla, yeni gelecek sessiz güncelleme ile arka plan güncellemesi arasında fark olduğunu söledi.

1333113411_firefox-5.jpg

Son sistemle birlikte kullanıcılara 3 seçenek sunulacak. Bu seçeneklerden ilkinde Firefox; güncelleştirmeler kullanıcının izni alınmaksızın otomatik olarak kontrol edilip bilgisayara indirilecek. İkincisinde, yeni güncellemenin indirilmeye hazır olduğunun haberi veriliyor ve kullanıcının izni olmadan indirme işlemi başlamıyor. Son seçenekte ise, güncelleştirmelerden tamamen uzak bir opsiyon ve güncelleştirme kontrolü yapılmıyor.

*Google'ın Firefox için geliştirdiği bu yeni sistem yıllardır kullandığımız işletim sistemi Windows'un güncelleştirme sistemine çok benziyor.

Yorumlar
Misafir
bir şey soracaktım. Ben chrome kullanıyordum sonra mozilla 'ya geçtim ancak video izleyemiyorum mozilladan nasıl yaparım ?
Cevapla
Misafir
bir şey soracaktım. Ben chrome kullanıyordum sonra mozilla 'ya geçtim ancak video izleyemiyorum mozilladan nasıl yaparım ? Bence sen internet expoler'den vaz geçme başka tarayıcılar kafanı karıştırıyor):
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.