Yazılım

Netflix beklenen özelliğe kavuşuyor!

Netflix, yıllardır beklenen özelliğe sonunda kavuşuyor. Buna göre platformun Android uygulaması için oynatma hızı özelliği geliyor.


Netflix kullanıcıları yıllardır bu özelliğin platforma gelmesini bekliyordu. Zira YouTube'da olduğu gibi videoların hızını belirleyebilmek ciddi anlamda büyük bir özgürlük sunuyor. Bu özgürlüğü zaman zaman kullanmak isteyenler de oynatma hızının Netflix'e de gelmesini büyük bir merakla bekliyordu. İşte şimdi beklenen oldu ve platformun Android uygulaması söz konusu özelliğe kavuştu. Eğer siz de bir Android tabanlı akıllı telefon kullanıcısı iseniz, dağıtılmaya başlanan oynatma hızı özelliğini kullanabileceksiniz.

Netflix beklenen özelliğe kavuşuyor!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi güncelleme henüz yalnızca Android tabanlı akıllı telefon kullanıcılarını kapsıyor. Peki ama iOS telefon sahipleri uygulamanın bu yeni güncellemesinden faydalanabilecek mi? Bu sorunun cevabı tabii ki de evet. Yani iPhone sahipleri de bu özellikten faydalanabilecek, yalnızca bunun biraz zaman alacağını ifade etmiş olalım.

Yapılan açıklamaya göre iOS için de çalışmalar sürüyor ve bir süre sonra güncelleme bu sisteme de gelecek. Platformu internet sitesinden takip edenler de artık izlediği içerikleri istediği hızda oynatabilecek. Netflix uygulamasını televizyondan kullananlar da bir hayli fazla. Ancak onlar için maalesef müjdeli haberi veremiyoruz çünkü platformun TV uygulaması için böyle bir çalışma söz konusu değil.

Gelen oynatma hızı özelliği sayesinde artık popüler platformun kullanıcıları da içerikleri istediği hızda oynatabilecek. Artık içerikler YouTube'da da olduğu gibi  0.5x, 0.75x, 1.25x ve 1.5x hızlarında izlenebilecek. Siz de bu özelliği aktif olarak kullananlardan mısınız? Yorumlarda görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.