Yazılım

Opera 12 kullanıma hazır, hemen indirin!

Dünyaca ünlü tarayıcı Opera'nın yeni sürümü tüketiciler için indirime sunuldu!

Opera 12 kullanıma hazır, hemen indirin!

Tarayıcı dünyasındaki yerini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Özellikle mobil cihazlar için çıkardığı şık ve kullanışlı arayüz ile birlikte milyonlarca kişinin telefonunda ve tabletinde yer edinmiş,  rakipleri arasında önemli bir noktaya gelmişti.

Opera'nın mobil ayağı bu şekildeyken, Web ayağında belirli stabilite sorunları yaşanıyordu. Geçtiğimiz 6 hafta önce Opera'nın 12 sürümü beta olarak karşımıza çıktı. 6 hafta boyunca beta olarak hizmet veren yeni tarayıcı tam sürüme geçtiğimiz saatlerde geçti.

1339750859_ekran-alintisi.jpg
Tam sürümü milyonlarca kullanıcı için hazır olan Opera 12'de yaşanan değişiklikler tarayıcının oldukça köklü bir yapıya sahip olmasını sağlamış. Daha önce bulunmayan, HTML uygulamalarında artık donanım hızlandırmasından tutun da kamera kullanımına kadar bir çok destek gelmiş görünüyor. Opera'da uzun süredir görmeye alıştığımız Unite ve widget'ler ise yeni sürümle birlikte kaybolmuş görünüyor.

Deneysel olarak adlandırılan yepyeni bir özellikle karşımıza gelen Opera, donanım hızlandırmaları, sayfaları, WebGL JavaScript ve daha bir çok uygulamada muhteşem hız ve uyumluluk sunuyor. Kişinin isteğine bağlı olarak etkinleştirilebilen bu özellik ve daha fazlasına buradan detaylıca ulaşabilirsiniz.

Opera 12'yi indirmek için tıklayın!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.