Yazılım

WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu!

WhatsApp kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni özelliği devreye soktu. İşte detaylar!

WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve haberleşme uygulaması olarak bilinen WhatsApp, bu alandaki liderliğini kimseye kaptırmıyor. 11 yıldır hayatımızda olan uygulama zaman zaman tepki çekse de, kullanıcılar tarafından bir türlü vazgeçilemiyor.

Ayrıca kullanım alanının diğer uygulamalara göre çok daha geniş olması da WhatsApp'ı benzerlerinden ayırıyor. Böylesine çok kullanıcıya hitap eden bir aplikasyonun alacağı güncellemeler de ayrı bir önem taşıyor. Zira bu güncellemeler uygulamanın kullanılabilirliğini direkt olarak etkiliyor. Son gelen güncelleme ise kullanıcıları memnun edecek gibi gözüküyor.

WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu!

WhatsApp tarafından kullanıma sunulan son güncelleme, yaklaşık olarak 3 haftadır beta kullanıcılar tarafından test ediliyordu. Zaman zaman grup sohbetlerinden sıkılanlar içim sohbeti her zaman sessize almaya yarayan bu özellik, sonunda hayata geçirildi. Bilindiği üzere eskiden bir sohbeti sessize almak istediğimiz zaman karşımıza 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl gibi seçenekler çıkıyordu. Ancak güncelleme ile beraber 1 yıl yerine her zaman seçeneği devreye sokuldu.

WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sundu! - Resim : 1

Sohbet bildirimini sonsuza kadar sessize alma özelliği, birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyordu. Öyle görünüyor ki WhatsApp yetkilileri de çağrılara daha fazla kulak tıkamadı ve bu özelliği servis etti. WhatsApp kullanan hemen herkes bilir ancak biz yine de sohbet bildirimlerinin nasıl sessize alınacağını kısaca açıklayalım.

Tek yapmanız gereken sessize almak istediğiniz kişi veya grubun sohbetine girip, sağ üstte bulunan seçeneklerden üç nokta simgesine tıklamak olacak. Burada çıkan bildirimleri sessize al kısmına tıkladığınızda karşınıza 8 saat, 1 hafta ve her zaman gibi seçenekler çıkacaktır. Bunlardan herhangi birine dokunduğunuzda ise o sohbetin bildirimleri seçtiğiniz zamana kadar sessize alınacaktır.

Yorumlar
Zehra
Aman ne büyük bir değişiklik! Bumuydu yani ben de dedim ne hayal kırıklığı Bu ozellik olsa ne olmasa sacma sapan Adam akilli işe yarayacak bisey yapmayı düşünmüyorlar!
Cevapla
YAĞMUR
İşte ve ap nin internet sitesine yorumlara istek olarak yaz sonućta adamların senin beynini gibi güçleri yok
...
Evet yaa
Masal
Keşke profilimize kimlerin baktığını görebilseydik öyle bir uygulama gelse çok iyi olur
Cevapla
ebru
bende cok degisik bi yenilik yapmislar sandim 😕
Cevapla
Ne yapcan adımı?
Bu muydu beklenen özellik keşke "Şu an başka birine yazıyor..." Özelliği gelseydi
Cevapla
..
Çok doğru katılıyorum arkadaşa.
Bayindir
Hepimiz dört gözle bu özelliği bekliyorduk ya nasıl şaşırdık nasıl sevindik, Türki cumhuriyetlerle yavru vagan Kıbrıs'ta resmi törenler düzenliyoruz şerefine, şuan evin salonunda heyecandan yerimde duramıyorum inanın 🤣👍
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.