Outlook uygulaması çökme sorunlarıyla karşı karşıya

Microsoft tarafından düzenli olarak güncellenen Outlook uygulaması, bu defa bir güncelleme haberiyle değil çökme sorunlarıyla karşımıza çıktı.

Outlook uygulaması çökme sorunlarıyla karşı karşıya

Microsoft’un pazardaki payını önemli ölçüde kaybettiği iki en önemli servisi hangisidir diye soracak olsak, muhtemelen kolayca bunlardan biri internet tarayıcısı ikincisi ise mail sistemidir diyebilirsiniz. Gerçekten de bakıldığı zaman, geçmişte Internet Explorer ile tarayıcı dünyasını kasıp kavuran Microsoft, Hotmail ile de mail aleminin bir numaralı ismiydi.

Ancak ne garip ki her iki kulvarda da Microsoft’un bu hakimiyetine son veren isim Google oldu. İnternet tarayıcısı olarak Chrome’u pazara süren teknoloji devi Google, mail ağında ise Gmail ile rakiplerini toza dumana boğdu. İşte Microsoft, bu savaşa yeni askerlerle girebilmek için hem Internet Explorer’ı hem de Hotmail’i devre dışı bırakırken, şimdilik yerine getirdiği sistemlerin de çok başarılı olduğunu söylemek mümkün değil.

Outlook uygulaması çökme sorunlarıyla karşı karşıya

Yine de belli bir kullanıcı kitlesine sahip olan Outlook’a haksızlık yapmak çok doğru olmaz. Ancak son dönemlerde birçok farklı hata ile karşımıza gelen Outlook bu defa da çökme sorunlarıyla gündeme geldi ki bu da Microsoft için hiç de iyi bir gelişme sayılmaz. İşin garip yanı ise, Microsoft tarafından da kabul edilen bu hatanın henüz neden kaynaklandığı da tespit edilemedi.

Buna göre özellikle son bir haftadır bazı kullanıcılar mail göndermek istedikleri zaman Outlook uygulamalarında çökme problemi yaşanıyor. Bununla birlikte çökme sorunu her mail gönderiminde değil sadece bazılarında gerçekleşiyor. İşte Microsoft ekibi ise, çökmenin neye göre ve hangi maillerde gerçekleştiğini tespit edebilmek için bir süredir yoğun mesai harcasa da, şimdilik bir sonuca ulaşılabilmiş değil.

Bununla birlikte bazı kullanıcılar, Outlook uygulamasından çıkış yapıp tekrar girerek sorunların çözüldüğünü de dile getiriyor. Eğer siz de bu türden bir sorunla karşılaşırsanız en azından hesabınızdan çıkış yapıp yeniden giriş yaparak düzelme olup olmadığını test edebilirsiniz.