Yazılım

Tüm bilgisayarınızı yedekleyebilen yeni Google hizmeti

Tüm bilgisayarınızı yedekleyebilen yeni Google Drive hizmeti kullanıcılara sunuldu.

Tüm bilgisayarınızı yedekleyebilen yeni Google hizmeti

Birkaç hafta önce Google, kullanıcılara daha fazla veri yedekleyip senkronize edebilecek yeni bir Google Drive özelliği açıkladı. Yedekleme ve Senkronizasyon adı verilen hizmet, yalnızca sevdiğiniz fotoğrafları değil, arzu ettiğiniz herhangi bir dosyayı yedeklemenize izin verir. Hizmet artık mevcut ve Mac ve PC'de kullanabilirsiniz.

Google, yeni aracın mevcut Google Fotoğraflar masaüstü yükleyici ve Mac veya PC için Drive’ın yerini alacağını açıkladı. Google, "Size en uygun dosya ve fotoğrafların korunması daha basit, daha hızlı ve güvenilir bir yoldur" diyor.

1499953808_google-drive-backup-sync-app.jpg

Yedekleme ve Senkronizasyon hem Google Fotoğraflar hem de Google Drive ile çalışıyor. Yedeklenecek klasörleri seçmeniz yeterlidir ve servis her şeyi yapacaktır. Dosyaları kameralar, telefonlar, SD kartlar ve diğerleri de dahil olmak üzere bilgisayarınıza bağladığınız cihazlara otomatik olarak yükleyecek yeni uygulamayı ayarlayabilirsiniz.

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra, bilgisayar veya akıllı telefon olsun Google Drive'ın yüklü olduğu herhangi bir cihazdaki dosyalara erişebilirsiniz. Bu arada fotoğraflar ve videolar Google Fotoğraflar uygulamaları içinde bulunacak.

Google hesaplarına sahip kullanıcılar için yedekleme ve senkronizasyon ücretsizdir. Bununla birlikte, tüm bilgisayarınızı yedeklemeye başlamadan önce yeterli bulut depolama alanınızın olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.