Yazılım

Samsung kendi Android tarayıcısını mı hazırlıyor?

Yeni gelen haberlere göre Samsung kendi Android tarayıcısını hazırlıyor olabilir.


Samsung, yılın ikinci çeyrek rakamlarına göre hem akıllı telefon pazarında hem de mobil telefon pazarında liderliği eline geçirdi. Samsung liderlikten düşmemek için çalışmalarına devam ediyor. Firma şimdide bir mobil tarayıcı geliştirerek zirvede kalmayı planlıyor.

Yeni gelen haberlere göre Samsung, Silikon Vadisi'ndeki ar-ger merkezinde görevlendirmek üzere WebKit uzmanları arıyor. Hemen tüm mobil tarayıcılarda karşımıza çıkan WebKit tarayıcı motoru, Chrome, Safari ve BlackBerry tarayıcısında alt yapıda kullanılmış.

1348593799_samsung-said-to-be-developing-their-own-mobile-web-browsers-wvb0.jpg

Gelişmelere bakılınca Samsung'un da Android cihazlarında kullanmak üzere WebKit tabanlı bir internet tarayıcısı geliştirmek için çalıştığını görüyoruz. Android işletim sisteminin 4.1 sürümüne kadar stok bir tarayıcı bulunuyor. Jelly Bean, Chrome tarayıcısı ile birlikte sisteme entegre olarak geldi. Bu iki tarayıcı aslında platformun en iyileri listesinde yer alıyor.

Tarayıcıların en iyisi olmasına rağmen Samsung'un bir tarayıcı geliştirmesinin firmanın kendi tasarımı olan Exynos işlemcilere göre optimize edebileceği ve böylece en iyi sonuçları alabileceği bir tarayıcıya sahip olmak istemesi olabilir. Böylece ileride işlemci tarafında özel hızlandırmalarla tarayıcı performansı daahda arttırabilecek.

Samsung şimdilik bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
4yhan
Aynen arkadaşa katılıyorum. Tek sebebi flash desteğinin kalmış olması. Bu nedenle tarayıcı yapma çabası içinde. Şu an lider konumunda görünüyor ama fazla dalda oynadığı için yakındır çöküşü :)
Cevapla
hanifi
androidin bi güzelliğide bu değil mi zaten begenmedin mi tarayıcıyi başkasını indir gelsin. mecburmuyuz biz öbür koyunlar gibi ne varsa telde onu kullanmaya! cevapları duyar gibiyim . evet biz özgürüz!
Cevapla
Sebep basit flash
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.