Yazılım

Siri iPad'e geliyor!

Apple, iPhone 4S ile birlikte tanıttığı sesli asistanı Siri'yi iOS 6 ile birlikte Yeni iPad'e de kullanacak.

Siri iPad'e geliyor!

Apple'ın sesli sanal asistanı Siri yalnızca bir Apple cihazı olan iPhone 4S 'de aktif olarak kullanılıyor. Şimdi yeni gelen haberlere göre Apple iOS 6 lansmanında iPad'de Siri'yi kullanacağını açıklayacak.

1338998391_apple-siri11111.jpg

Söylentilere göre Apple, iPhone 4S ile birlikte tanıttığı sesli asistanı Siri'yi iOS 6 ile birlikte Yeni iPad'e de kullanacak.

WWDC 2012'de birlikte iOS 6'yı da tanıtacak olan Apple, Siri'nin iPad'a entegrasyonu dahilinde iPhone 4S'te bulunan özellikleri telefonla ilişkili komutlar hariç iPad'e de getirecek.

1338998430_siri-on-ipad.png

iPhone 4S'in Siri'sinde bulunan tüm özellikler, yani müzik oynatımı, iMessage, takvim yönetimi, hatırlatıcılar, hava durumu, haritalar, e-postalar, notlar, kişi aramaları, bütünleşik Safari, Wolfram-Alpha aramaları gibi özellikler yeni iPad'de de bulunacak.

Uygulama iPad'de tam ekran çalışmayacak ve soruları algılama ve yanıtlama özelliği aynı iPhone'da ki gibi olacak. Ayrıca aynı yöntem ile ana tuş üzerinden açılacak olan Siri kilit ekranındayken de çalışabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.