Yazılım

Swarm ve Foursquare'de kişi, arkadaş engelleme

Swarm ve Foursquare'de kişi ve arkadaş nasıl engellenir?

Swarm ve Foursquare'de kişi, arkadaş engelleme

İnternetin yaygınlaşması ile birçok sosyal ağ sitesi de internet kullanıcılarının Foursquare diğer bir adı ile Swarm ise bunlardan biri.  Foursquare 2009 yılında ABD'de kurulmuş konum tabanlı bir sosyal ağ web sitesidir. Kurucuları Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai'dir.

Ağ, sosyal ağ, akıllı telefon olarak adlandırılan cihazlara Foursquare'in yazılımı yüklenerek kullanabilmektedir. Sosyal ağın iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone, Symbian , Bada, MeeGo gibi birçok mobil platforma uygun yazılımı mevcuttur. Kullanıcılar bulundukları mekanlarda "check in" yaparak konumlarını sosyal çevrelerinde paylaşıyorlar. Ayrıca check in yaptıkça puan ve rozetler de kazanılmaktadır. Foursquare uygulamasında kullanıcılar yer bildirimi yaptıkça rozet kazanırlar.

Sizlere bu haberimizde, Foursqaure ( Swarm ) kullanıcılarını nasıl şikayet edileceği hakkında bilgi vereceğiz. Eğer Din, Cinsel vb. benzer istismarlar yapıldığını düşünüyorsanız bunu  ( FourSquare ) bildirmeniz gerekebilir. Foursqaure üzerinden bunu yapabilirsiniz. Swarm ile Foursqare entegreli çalıştığı için tek yerden yapabiliyoruz.

Eğer Foursquare üzerinden şikayet ve rapor göndermek istiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

İlk önce uygulamanın altında bulunan simgeye dokunun.

1432323011_02.jpg

Bu açılan ekranda Kişiler seçeneğine dokunun

1432323263_05.jpg

Engellemek istediğiniz kişinin profiline girin ve üst kısımdaki üç noktaya dokunun.


1432323535_03.jpg

Burada aşağıdaki gibi Kullanıcıyı Engelle ve Rapor et seçeneği çıkacaktır.

1432322966_04.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.