Yazılım

TEB Windows 8 uygulaması piyasaları ayağınıza getiriyor!

TEB Windows 8 uygulaması ile piyasalar her an yanınızda!


Windows 8’in kullanıcı deneyimi bakımından birçok yenilik getirdiği Semantic Zoom özelliğini Türkiye’de finans sektöründe ilk kez TEB sunuyor. TEB’in Windows 8 tabanlı cihazlar için özel olarak geliştirdiği uygulaması ile euro, dolar, altın ve İMKB başta olmak üzere piyasalar hakkında detaylı bilgiye masaüstü, dizüstü ve tablet cihazlarından erişilebiliyor. Aynı zamanda kullanıcılar, uygulama içindeki Finansal Hesap Makinası ile günlük finansal hesaplamalarını pratik biçimde gerçekleştirebiliyor. Semantic Zoom işlemleri ile de kullanıcılar ekrandaki veriler üzerinde dokunarak dolaşabiliyor. Yine kullanıcılar, ekran üzerinde istedikleri başlık altında grupladığı, özetlediği verileri tek bir hareket ile anında görebiliyor

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB), Microsoft Windows 8 tabanlı cihazlara özel olarak geliştirdiği TEB Windows 8 uygulaması Windows Mağazası’nda yerini aldı. Uygulama ile Windows 8’in en önemli kullanıcı özelliği Semantic Zoom, Türkiye’de finans sektöründe ilk defa TEB tarafından sunulmaya başlandı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar; İMKB, altın, euro, dolar gibi finansal verilerin detaylarını görebilecek. Kullanıcılar istedikleri gibi gruplayarak düzenleyebildikleri söz konusu finansal verilere ise, tek bir dokunma hareketi ile çok daha hızlı bir şekilde erişebilecek.

1349247581_tebw81.jpg

Günlük piyasa ile ilgili videolara da ulaşılabilecek

Uygulamayla kullanıcılar borsa, euro, dolar, altın fiyatları başta olmak üzere piyasa bilgilerine erişebilmenin yanı sıra günlük piyasalar ile ilgili TEB tarafından hazırlanan videoları ve son dakika finans haberlerine masaüstü, dizüstü ve tablet cihazları ile ulaşabiliyor.

TEB Windows 8 uygulaması ile TEB Müşterisi olsun olmasın tüm kullanıcılar; döviz çevirici, kredi, mevduat getirisi hesaplama gibi günlük finansal ihtiyaçlarını Hesaplamalar menüsü ile hızlıca gerçekleştirip TEB İnternet Şubesi’ne giriş yapabiliyorlar. Kendilerine en yakın TEB ATM/Şube bilgileri ve güncel kampanya detaylarına da uygulama üzerinden erişebiliyorlar.

Ayrıca, TEB Müşterisi olsun olmasın uygulamayı indiren tüm kullanıcılar TEB Pratik İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapıp, başvurularının cevabına anında cep telefonlarından erişebiliyor.

1349247606_deniz-devrim-cengiz.jpg“TEB Pratik İnternet Şubemizden esinlendik, milyonlarca kullanıcının sabırsızlıkla beklediği Windows 8 için pratik bir uygulama geliştirdik”

Türk Ekonomi Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Deniz Devrim Cengiz, TEB ’in internet bankacılığının yanısıra mobil bankacılık alanında da hızlı şekilde büyümeye devam ettiğini belirterek, “Her an, her yerde müşterilerimizin yanında olma ilkemiz doğrultusunda, Windows 8 gibi tüm yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam ediyoruz. Windows 8’in, yeni çıkan dokunmatik, tablet ve dizüstü bilgisayarlar (hibrid cihazlar) ile birlikte, hem iş dünyasında hem de son kullanıcı tarafında önemli bir başarı elde edeceğine inanıyoruz. TEB olarak Windows 8’i tercih edecek müşterilerimizin ilk günden itibaren yanında olabilmek için Altın Örümcek Ödülleri’nde En İyi İnternet Bankacılığı seçilen Pratik İnternet Şubemizden ilham alarak yine farklı, pratik, kullanımı kolay bir uygulama geliştirdik. Önümüzdeki dönemde de başta Windows 8 olmak üzere birçok yeni platformda farklı müşteri ihtiyaçlarına cevap veren yeni uygulamalarımız ile yer alacağız” dedi.

Tüm dünyada beklenen Windows 8 lansmanı öncesinde Windows 8 Mağazası’nda Türk uygulamaların sayısının artmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş ise, “TEB, öncü ve vizyoner bir yaklaşımla finans alanındaki en verimli ve güçlü uygulamalardan birini hayata geçirdi. Windows 8 ayrıcalığıyla TEB uygulamasını kullananlar bu özel finans verilerine her yerden, her cihazdan ulaşabilme imkanına da sahip olacak. Eşsiz erişim gücüne sahip Windows 8 mağazası, kurumlara önemli fırsatlar sunmaya devam edecek. TEB ile işbirliği yapmaktan ve uygulamalarını mağazamızdan kullanıcılarla buluşturmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

Uygulama ile ilgili detaylara www.teb.com.tr/bireysel/teb-windows8.aspx adresinden erişilebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.