Yazılım

TicToc ile kişisel verileriniz güvende!

TicToc, son zamanların en büyük problemlerinden biri gizlilik konusunda tüm uygulamalardan ayrışıyor.


Teknoloji dünyasında kişisel verilerin gizliliği son zamanların en çok tartışılan konularından biri. Kişisel verilerin paylaşıldığı ve bundan gelir elde edildiği konuları da iddialar arasında.  Mesajlaşma uygulamalarının hayatımıza bu kadar girmesi sonucunda güvenli iletişim konusuna önem veren TicToc, gizliliğe yönelik özellikleri ile rakiplerinden ayrışıyor.

TicToc, kullanıcıların tüm iletişimlerini en güvenli şekilde gerçekleştirebilmeleri için mesajlaşmaları cep telefonu ve sunucuları arasında özel bir şifreleme ile taşıyor ve bu sayede kullanıcıların tüm iletişimi takip edilse bile üçüncü kişiler tarafından okunamıyor.

1404217133_tictoc-gorsel-2.jpg

Mesajlaşma geçmişi tutulmuyor

TicToc kullanıcılarının gönderdiği mesajlar iletildiği anda TicToc sunucularından silindiği için geçmişe yönelik hiçbir mesajlaşmaya ulaşılamıyor. Bu sayede kullanıcıların iletişimi tamamen gizlilik içerisinde gerçekleşmiş ve kişisel bilgileri en üst düzeye korunmuş oluyor.

1404217159_tictoc-gorsel-3.jpg

Uygulamaya özel şifre koyulabiliyor

Diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak uygulama şifresi de eklenebilen TicToc bu sayede kullanıcılarının telefonları başkalarının eline geçse dahi uygulama şifresi sayesinde başkalarının kullanıcı mesajlarına erişmesi mümkün olmuyor.

Tictoc'u kullanmak için;

iOS kullanıcıları

Android kullanıcıları

PC versiyonu

Mac versiyonu

Web versiyonu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.