Yazılım

Türkiye İş Bankası, kartlı ödeme sistemleri alt yapısını yeniliyor

Cardtek Group ve İş Bankası arasında imzalanan anlaşmaya göre İş Bankası'nın kart uygulamaları OCEAN Ödeme Sistemleri Platformu'yla kolay yönetilebilir, esnek ve yeni teknolojik alt yapıya kavuşuyor.

Türkiye İş Bankası, kartlı ödeme sistemleri alt yapısını yeniliyor

Cardtek Group ve Türkiye İş Bankası, Cardtek Group iştiraki olan SmartSoft'un yazılımını geliştirdiği OCEAN ödeme sistemleri çözümüne geçiş için anlaşma imzaladı. Buna göreSmartSoft, İş Bankası ve İş Bankası iştiraki olan Softtech ile oluşturulacak ortak bir ekiple İş Bankası'nın mevcut kart yönetim sistemi OCEAN Platformu'na taşınacak. Proje kapsamında Kredi Kartı Yönetimi, Banka Kartı Yönetimi, Ön Ödemeli Kart Yönetimi, Kampanya Yönetimi, Switch, Takas, Otorizasyon ve Chargeback sistemlerinin OCEAN Platformu'na aktarılması planlanıyor.

1368679147_adsiz.png

Türkiye İş Bankası, OCEAN Platformu ile kartlı ödeme sistemlerini daha parametrik ve fonksiyonel bir altyapıya taşıyacak. Projeyle ilgili olarak açıklama yapan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, kartlı ödeme uygulamalarının mobil teknolojileri de destekleyen geleceğe dönük daha esnek bir yapıya dönüştürülmesi ile elde edilecek teknolojik avantajın iş sonuçlarına olumlu yansımasını beklediklerini belirtti.

Cardtek Group Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, İş Bankası ile hayata geçirecekleri projenin banka verimliliğine önemli bir katkısının olacağını söyledi ve bu büyük projede İş Bankası'nın iş ortağı olmaktan büyük onur duyduklarını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.