Yazılım

Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot için geri sayım başladı

Ubuntu, 10.10 sürümü ile yakaladığı ilgiyi yeni sürümü ile devam ettirmek istiyor.


Dünyanın en popüler açık kaynak kodlu Linux dağıtımlarından biri olan Ubuntu, yeni sürümü 11.10 Oneiric Ocelot' i yayınlamak için geri sayıma başladı.

ABD' de yaşan bir kedi cinsinden esinlenerek ismi belirlenmiş olan Ubuntu yeni sürümü 13 Ekim' de final sürümü olarak kullanıcılarla buluşacak.

Ubuntu 11.10' da Unity' nin geliştirilmesine ve 2D / OpenGL versiyonlarına çok önem verilmiş. Sistem içi ve internette arama yapmaya imkan veren Dash platformu yeni sürümde Lens adı verilen ve arama sonuçlarını sınıflayan kategori ayraçlarına dı yeni sürüm ile birlikte geliyor. Diğer önemli yenilikler ise, yeni varsayılan uygulamalar, gelişmiş uygulama geçiş aracı, farklı cihazlar arasında uygulama senkronizasyonu.

Ubuntu kullanıcıların takip etmesi için www.thisisthecountdown.com adresine Ubuntu 11.10' in çıkışını işaret eden bir sayaç yerleştirdi. Ubuntu severlerdenseniz bu adresten yeni sürümü takip edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.