Yazılım

Viber 13 ayda 50 milyon kullanıcıya ulaştı

Kullanıcılarına 3G ve Wi-Fi üzerinden ücretsiz görüşme sağlayan Viber rekor kırıyor.

Viber 13 ayda 50 milyon kullanıcıya ulaştı

Kullanıcılarına 3G ve Wi-Fi üzerinden diğer Viber kullanıcılarıyla ücretsiz telefon görüşmesi yapma ve metin mesajı yollama servisi sunan devrimci mobil uygulama Viber, 50 milyondan fazla kişinin hizmet için kayıt olduğunu ve her ay bir milyar dakikadan fazla arama yaptığını duyurdu. Viber’ın kurulum gerektirmeyen mobil arama ve mesaj servisi 193 ülkede kullanılıyor, ayrıca Viber, iPhone ve Android kullanıcıları için HD kalitesinde arama yapma imkânı sunuyor.

Viber’ın kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Talmon Marco “Viber’ın olağanüstü büyümesi, mobil tüketicinin gücünün ve tüketicinin maliyet ve kalite avantajlarını hızlı bir şekilde benimsenmesinin kanıtıdır.” dedi. “Biz kullanıcılarımızdan geri bildirim aldığımız için minnettarız ve platformun özelliklerini geliştirirken onların önceliklerini dinlemeye devam edeceğiz.”  diye ekledi.

Uygulamanın olağanüstü büyümesinin kanıtı olan, Viber kullanıcıları:

-          Her ay 150 milyondan fazla arama yapıyor.

-          Her ay yaklaşık bir milyar metin mesajı gönderiyor.

-          Mesajlarının % 10’unda konumlarını paylaşıyor.

-          Her ay 20.000.000’un üzerinde fotoğraf mesajı gönderiyor.

-          Her gün uygulamanın, Amerika Birleşik Devletleri, İspanya, Japonya, Güney Kore ve İngiltere başta olmak üzere, 200.000'den fazla yeni insan tarafından kullanılmasıyla büyüyor.

Son 13 ay içinde, Viber kullanıcılarının birbirleriyle özgürce iletişim kurmasını sağlayan ücretsiz bir iletişim platformu inşa etti. Viber, Mobil VoIP aramaları yapmak için basit bir ara yüz ve kurulum süreci ile başlayarak,  ücretsiz metin mesajları, konum mesajları ve resimli mesajlar gibi özellikler ekledi. Viber, kullanıcılarına ek iletişim seçenekleri getirerek yenilik yapmaya ve büyümeye devam ediyor.

Yorumlar
Misafir
ggggggggggggggggggggg
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.