Yazılım

Vivo Origin OS için acele ediyor

Vivo'nun yeni arayüzü Origin OS'in 19 Kasım tarihinde tanıtılması bekleniyordu. Ancak şirket tarihi bir gün erkene alarak 18 Kasım'da tanıtılacağını duyurdu.

Vivo Origin OS için acele ediyor

Geçtiğimiz yıllarda Çinli firmalar telefonlarını güncel yazılımda tutma konusunda iyi bir iş çıkaramamıştı. Bu şirketler küresel sahnede önem kazanmaya başlayınca bu değişmeye başladı. Günümüzde çoğu Çinli şirket Android güncellemelerine öncelik veriyor. Ancak bu süreçte Vivo’nun FunTouch İşletim Sistemi biraz sönük kalmıştı. Şirket ayrıca geçmişte güncelleme eksikliği nedeniyle eleştirilmişti. Şimdi ise Vivo yazılım konusundaki kötü şöhretinden Origin OS ile kurtulmayı hedefliyor.

Vivo Origin OS için acele ediyor

Vivo yeni arayüzünü 19 Kasım'daki geliştirici konferansında duyurması bekleniyordu. Ancak son paylaşılan bilgilere göre Origin OS'nin resmi olarak bir gün önce 18 Kasım tarihinde tanıtılacağı söyleniyor.

Origin OS (Orijinal İşletim Sistemi) artık kendi Weibo sayfasına sahip. Şimdilik bu yeni arayüz hakkında çok fazla bilgimiz olmasa bile ilerleyen günlerde Origin OS'nin Weibo hesabından arayüzün özelliklerine dair bilgiler paylaşılacağını düşünüyoruz. 

Vivo yaptığı açıklamalarda daha basit ve anlaşılabilir bir tasarım hedeflediklerini, Çin dışındaki müşterileri için de çekici ve kullanımı kolay özellikleri sunduğundan bahsetti. 

Aynı zamanda şirket bu hamleyle birlikte, 19 Kasım'da gerçekleşecek olan konferansta yeni akıllı telefonlarının tanıtımına daha fazla zaman ayıracağını ve firmanın önümüzdeki yıl için hedeflerini açıklayacağını düşünüyoruz. Firma belki bir sürpriz yaparak yeni modellerin piyasaya çıkış tarihini açıklayabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.