Yazılım

WhatsApp yeni bir özellik ile gündemde: Tatil modu!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için şimdi de tatil modu özelliği gündeme geldi. İşte detaylar!

WhatsApp yeni bir özellik ile gündemde: Tatil modu!

Hali hazırda dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, gelen güncellemeler sayesinde gelişmeye devam ediyor. Söz konusu uygulamanın her ne kadar rakipleri olsa da, WhatsApp 11 yıldır hayatımızda olmasının avantajını kullanıyor ve liderliği kimselere vermeyecek gibi gözüküyor. Zaman zaman kullanıcılar Telegram'ın daha gelişmiş özelliklere sahip olduğunu ileri sürseler de WhatsApp'ın çok daha yaygın olması, işleri değiştiriyor. Ancak her şeye rağmen popüler mesajlaşma uygulamasının da seri şekilde geliştirildiğine şahit oluyoruz. Şimdi ise tatil modu olarak adlandırılan bir özellik gündeme geldi.

WhatsApp yeni bir özellik ile gündemde: Tatil modu! - Resim : 1

WhatsApp yeni bir özellik ile gündemde: Tatil modu!

Gelen bilgilere göre uygulamanın son Android beta sürümü, tatil modu olarak adlandırılan bir özellik aldı. Peki ama bahsi geçen özellik ne işe yarıyor? Tatil modu özelliği aktif hale getirildiği zaman, arşivde yer alan mesajlardan bildirim gelmesi ve bu mesajların ana sayfaya düşmesi engelleniyor.

Yani kısaca tatil modu seçildiğinde arşivdeki mesajlardan herhangi bir bildirim alamıyoruz.  Esasen bu özellik daha öncesinde de beta sürüme gelmişti ancak kısa süre sonra kaldırılmıştı. Şimdi ise yapılan bir isim değişikliği ile yeniden beta sürüme gelmiş gözüküyor.

Şu anda WhatsApp kullanan kişiler arşivledikleri sohbetlerden bir mesaj geldiğinde bunun bildirimini alıyor ve mesaj ana sayfaya düşüyor. Yetkili kişiler ise bunun önüne geçmek için tatil modu özelliğini devreye sokacak gibi gözüküyor. Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
Salgın yüzünden zaten bir çok kullanıcı öteki tarafa gitti yani vefat etti. Avrupa ve Amerika hariç tüm dünyada WhatsApp kullanıcıları sözleşmeyi kabul edecek veya etmeyecek. WhatsApp in yeni sözleşmesinden habersiz vefat etmiş olanlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.