Yazılım

Winamp 5.8 kullanıma sunuldu! Hemen yükle!

Yeni sürümünün internete düşmesinden sonra Winamp 5.8 resmi olarak kullanıma sunuldu.

Winamp 5.8 kullanıma sunuldu! Hemen yükle!

Bir dönemin efsane müzik yazılımı Winamp geçtiğimiz günlerde internete düşmüştü. Yazılımın bu sürümünün internete düşmesiyle beraber geliştirdiği firma Radionomy, Winamp 5.8'i resmi olarak indirmeye açtı.

Winamp 5.8 kullanıma sunuldu! Hemen yükle!

Uzun süredir sessizliğini koruyan bir döneme damgasını vuran efsane Winamp, geçtiğimiz günlerde geri döneceğinin sinyallerini vermişti. 2014 yılından bu yana güncellenmeyen yazılımla ilgili bu haber teknoloji dünyasında nostalji sevenlerin ilgisini çekmişti.

Açıklamanın yapılmasının ardından Winamp 5.8 Beta sürümü internete sızdırılmıştı. Kimin tarafından yapıldığı belli olmayan bu sızıntı sonucunda geliştirici firma Radionomy, yazılımı erkenden indirmeye açmaya karar verdi. Ücretsiz oarak yüklenebilen yazılım geliştirici firmanın internet sitesinden indirilebiliyor. Siz de bu yazılımı bilgisayarınıza kurarak deneyebilirsiniz.

Winamp tarihi


İlko larak 0.20 sürümü ile 21 Nisan 1997'de kullanıma sunulan yazılım basit ve kolay arayüzü ile o dönemin en popüler MP3 çalar yazılımı olmuştu. MP3'ün yasallığının tartışıldığı günlerde sürekli güncelleme vermesi ve birçok formatı çalabilmesiyle popüler olan Winamp, bilgisayardan mobil cihazlara geçilmesiyle beraber eski popülerliğini kaybetti.

Yorumlar
yakup
neden lama kullanmışlar acaba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.