Winamp efsanesi geri döndü! Hemen indirin

Winamp, görünüşe göre asla ölmeyecek bir müzik yazılımı. Pitchfork, geliştiricilerin yakın zamanda klasik MP3 programının ilk güncellemesini (5.9 RC1 Build 9999) dört yıl içinde yayınladığını belirtiyor.

Winamp efsanesi geri döndü! Hemen indirin

Dışarıdan dramatik bir değişiklik olmasa da, yapımcılar bunu iki ekip ve pandemi tarafından dikte edilen bir ara da dahil olmak üzere yıllarca süren sıkı çalışmanın "doruk noktası" olarak nitelendiriyor. Çok daha yeni bir geliştirme platformuna geçiş de dahil olmak üzere kaputun altında önemli değişiklikler var.

Yazılımın uzun bir geçmişi var. Winamp, müzik indirme döneminin başlarında tercih edilen çalma yazılımı olarak ün kazandı - sizin (veya muhtemelen ailenizin) yeni başlayan dijital mağazalardan ve eşler arası uygulamalardan aldığınız tüm MP3'lerin eviydi. Çok sayıda yaygın format oynatıyor ve son derece özelleştirilebilir arayüz dış görünümleri ve görselleştiricileri ile tanınıyordu.

Winamp efsanesi geri döndü! Hemen indirin

Winamp’ın ana şirketi AOL, Spotify gibi rakip uygulamalar ve diğer akış seçeneklerinin yaygınlaşmasından yıllar sonra 2013'te çalışmayı durdurdu, ancak bu onların sonu olmadı. Radionomy, çevrimiçi müzik planlarına yardımcı olmak için 2014 yılında Winamp'ı satın aldı. ve ekip son zamanlarda podcast ve radyo özellikleriyle "tamamen yenilenmiş" bir deneyimin yanı sıra sanatçılarla daha yakın bir bağlantı sözü verdi.

Winamp'ın dönüşü, milenyumun dönüm noktası olan dijital zamanın ruhunu canlandırmayacak. Akış hala baskın ve telefonunuzda veya akıllı hoparlörünüzde PC'nizden daha fazla dinleme şansınız var. Ancak lama temalı başlangıç ​​sesi kalıcı olarak beyninize kazınmışsa, bu sizin için hoş bir nostalji dozu olabilir.