Yazılım

Windows 10 Güncellemesi Tercihen Sunulacak

Windows 10 Güncellemesi Tercihen Sunulacak! Detaylar haberimizde...


Bildiğiniz gibi Windows 8.1, 8 ve 7 sahipleri rezervasyon yoluyla herhangi bir para ödemeden Microsoft'un en güncel işletim sistemi olan Windows 10'a yükseltme yapabiliyordu. Bu seçeneği sunarak yaklaşık 110 milyon Windows kullanıcısına en güncel işletim sistemini sunmayı başaran Microsoft, yeni bir yöntem ile eski Windows sürümlerinden Windows 10'a geçiş süresini hızlandırmak için çalışmalara başladı.

1446282379_windows-10-surface-pro-3.jpg

Bilgisayar açıldığında kurulum yapıldığında sadece bir defaya mahsus Windows Update serivisi üzerinden "önerilen güncelleme" ibaresi ile Windows 10'u bilgisayarınıza yüklemek istediğinizi veya istemediğinizi soracak olan bir diyalog hazırlayan Microsoft, kullanıcılara mevcut işletim sistemleri ile Windows 10 arasında bir tercih yapma imkanı sunacak. Böylece "rezervasyon" gibi daha meşakkatli bir işlem yerine kullanıcılara direkt olarak bir tercih yapısı sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.