Yazılım

Windows 11 için önemli güncelleme! Herşey değişiyor

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Microsoft, Windows 11 işletim sistemini güncellemeye devam ediyor.

Windows 11 için önemli güncelleme! Herşey değişiyor

Tüm zamanların en başarılı işletim sistemi sürümlerinden biri olan Windows 10’dan sonra piyasaya sürülmenin verdiği tüm zahmeti yaşayan, bir de bunun üzerine birçok otoriteye göre gereksiz talep edilen sistem gereksinimleriyle kendi başına çorap ören Windows 11, kaybolan itibarını yeniden kazanmak için elinden geleni yapıyor.

Microsoft tarafından düzenli olarak üzerinde çalışılan yeni işletim sistemi sürümü, bugüne kadar pek çok önemli güncelleme ile kullanıcılarına zeytin dalı uzattı. Bununla birlikte Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamalarda, Windows kullanıcılarının yıllardır en çok talep ettikleri özelliklerden biri olan dosya gezgininde sekmeli yapı desteği, belki de en önemli koz olarak Windows 11 ile hayat bulacak.

Windows 11 için önemli güncelleme! Herşey değişiyor

İlk olarak Windows 11’in Mart ayındaki ön izleme sürümünde görerek haberdar olduğumuz ve o tarihten bu yana da pek çok Windows 11 kullanıcısının merakla beklediği bu yeni özellik, artık bölgeler halinde yeni işletim sistemine dahil edilmeye başlandı. Dosya Gezginine getirilen bu önemli güncelleme sonrası artık kullanıcılar, birçok farklı klasörü birçok farklı pencerede görmek yerine, tıpkı internet tarayıcılarında olduğu gibi hepsini tek bir klasör halinde ve her biri sekmeli yapılar şeklinde görebilecekler.

Ayrıca Dosya Gezginine getirilen yeni dinamik widget desteği sayesinde, kullanıcılar istemeleri halinde bu klasörlerde hava durumu, haber, ekonomik veriler gibi unsurları da takip edebilecekler.

Yorumlar
Tashkafa
Cepler ve dizüstü bilgisayarlar. Ceplerin modeli Android işletim sistemiyle değişiyor. Dizüstü bilgisayarlar ın modeli de cep gibi değişecek. Üç yılda bir yeni dizüstü bilgisayar satın aldıracaklar.
Cevapla
Tashkafa
Windows 10 nu tam kapasite kullanıyorum. Windows 10 da yaptıklarımı Windows 11 de yapamıyorum izin vermiyor yada hata veriyor. Windows 11 i 2023 te (ikinci altı ay da) kullanın. Şuan da çok eksiği var. Windows 11 i hiç bir şey bilmeyen kullanır sorun yok der. Bana göre çok sorunlu çok hata veriyor veya izin vermiyor.
Cevapla
Serhat
Çok uzun zamandır kullanıyorum amd için bir çok sorun vardı şuan hiç sorun yok. Gayet memnunum, kurduğunuz cümleyle de güven veriyorsunuz, çok bilgilisiniz :)
Hasan
Donanım yükselt bi dünya para harca windows 7 veya 10 mükemmel sayılır
Cevapla
Halil İbrahim KOÇ
Windows 11' in nesini beğenmiyorlar; onu söyleyen de çıkmadı. İki aydır kullanıyorum, ben çok memnunum.
Cevapla
Tashkafa
İstedikleri kadar güncellesinler. Yüz kişiden sadece on kişi Windows 11 kullanıyor. Amaç herkesin yeniden yeni pc satın almasını sağlamak. Windows 10 son işletim sistemi den di. Ama Windows 11 i çıkardılar. Parası olan alsın kullansın. Parası olmayan 90 kişi Linux kullanır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.