Yazılım

Windows 11 kullananlar dikkat! Microsoft tarih verdi

Söylentilere Göre Windows 11'in büyük güncellemesi 22H2 Mayıs ayında gelebilir.

Windows 11 kullananlar dikkat! Microsoft tarih verdi

Windows 11’in 22H2 veya diğer bilinen adıyla Sun Valley 2 isimli 2022 yılının büyük güncellemesinin teorik olarak kullanıma hazır olduğu duyuruldu. Sürümün RTM (Release to Manufacturing) aşamasında olduğu yani yazılımın bittiği ve piyasaya sürümeye hazır olduğu ifade edildi.

Bilindiği gibi, RTM bildirimi yapıldıktan sonra yazılıma yeni özellikler eklenmez ancak piyasaya sürülmeden önce yapılan işlem test edilme süreci olduğu için bir anlamda geliştirme devam etmektedir.

Windows 11 kullananlar dikkat! Microsoft tarih verdi

Windows Latest’a göre RTM bildirimi yapıldığına göre alışılageldiği şekilde sürümün piyasaya sürülmesinin de çok yakında olacağı, önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşebileceği, yani Mayıs ayı sonunda RTM versiyonunun elimizde olabileceği sonucu çıkarılabilir. Tabi ki konuşulanların tamamen bir tahminden ibaret olduğunu ifade edelim.

Bilindiği üzere, Windows 11’in en son ön izleme filigranını masaüstünden kaldırmıştı. Bu da genelde özellik ekleme işleminin tamamlandığı ve test sürecinin başlatılmaya hazır olduğu şekilde yorumlanabiliyor. Ancak şirket söz konusu filigranın çıkarılmasının tüm işlemlerin tamamlandığı anlamına gelmediğini vurgulayarak ihtiyatlı davranmıştı.

Yakın bir tarihte RTM sürümüne geçileceği, Mayıs ayı içerisinden olmasa da Haziran ayında işlemlerin tamamlanmış olarak sürecin açıklığı kavuşacağı beklenmekte. Bununla birlikte tahmin edildiği gibi Mayıs ayında RTM’ye ulaşılsa bile aylarca süren yeniden düzenleme ve ince ayar süreci ile sürecin Eylül Ekim ayında tamamlanması da söz konusu.

Yorumlar
Bruhmomentumtr
22h2'yi boşver, hani gereksiz uygulamaları kaldıracaklardı sun valley ile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.