Yazılım

Windows 8 gereken ilgiyi görmedi mi?

Microsoft tarafından ortaya atılan rakamlar gerçeği yansıtmıyor mu? Detayları haberimizin devamında...

Windows 8 gereken ilgiyi görmedi mi?

Dünyanın en büyük yazılım şirketleri arasında bulunan Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 8 ile ilgili bir çok sürüm yayınlamış, final sürümünün 2012'nin son çeyreğinde karşımızda olacağını belirtmişti. Fakat Japonya'da geçtiğimiz günlerde bir Microsoft yetkilisinin yaptığı açıklamada, ilk Windows 8 tanıtımının Haziran ayında gerçekleşeceği, sunumun yapılacağı haberini sizler ile daha önceden paylaşmıştık.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8 acaba gerçekten milyonlarca kişi tarafından bekleniyor mu? Ne tür bir ilgi ve merak uyandırıyor? Uzmanlar son zamanlarda bu tip sorulara yanıt arıyorlar... Bu araştırmalar sırasında bazı ilginç gerçekler de ortaya çıkıyor. Microsoft sunduğu rakamlarla Windows 8'in büyük bir kitle tarafından ilgiyle beklenip merak edildiğini dile getirirken, analistlerin çalışmaları ise bunları tam tersine çeviriyor.

1335959814_microsoft-windows-8545.jpg

Web çözümleme firması Net Applicatons'ın yaptığı son istatistiklere dayanarak Windows 8 ile internete bağlanan bilgisayar sayısının neredeyse 100% 'lük bir pay içinde hiç olmadığını, 0.11 oranlarına yakın bir rakam içerdiğini belirtti. Bu üzücü haber karşısında Microsoft'tan henüz bir cevap gelmedi.

*Bakalım Microsoft'un yeni göz bebeği Windows 8 Final neler getirecek ve satış başarısı nasıl etkilenecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.