Yazılım

Windows 8 ile ilgili yeni detaylar

Windows 8' in kopyala ve yapıştır ekranlarının görsel ve işlevsel özellikleri açıklandı.


Her geçen gün Windows 8 ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Şimdi ise kesme, kopyalama ve yapıştırma işlemlerinin yeni hali resmi Building Windows 8 blogunda açıklandı.

1314268374_windows8kopyalamaekrani.jpg

Geliştirilmiş kes, kopyala ve yapıştır işlemlerinin üç temel amacı bulunuyor. Bunlar tüm koypalama işlemlerini bir yerden yönetmek, temizlik ve basitlik.

Yapılan açıklamalara göre, koypalama ve yapıştırma işlemi, tek bir pencereden yönetilebilinecek. Yani ayrı ayrı üç kopyalama ve yapıştırma işleminiz var. Bunlar tek pencere içerisinde görülecek ve ayrı ayrı durdurmak, duraklatmak yada devam etmesini sağlamak mümkün olacak. Aynı pencere içerisinde kaynak ve hedef klasörleri açmayada izin veriliyor.

1314268383_windows8kopyalama.jpg

Tüm bunların yanında her yapılan işlem için gerçek zamanlı aktarım grafiği ile işlem hızı hakkında daha fazla bilgi görüntüleniyor.

Blog' da bahsedilen son detay ise, işlem sırasında dosya çakışması medyada geldiğinde ekrana gelen pecereyi esas alıyor. Yeni arayüzünde kullanıcıya daha çok denetim sağlıyor ve işlemi daha kolay hale getiriyor.

1314268390_windows8dosyacakismasi.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.