Yazılım

Windows 8 indirilmede rekor sayıya ulaştı

Miicrosoft Twitter sayfasından kullanıcılara teşekkür etti.

Windows 8 indirilmede rekor sayıya ulaştı

Windows 8 Tüketici Önizleme sürümünü iki ay önce piyasaya sürdü ve kullanıcılara indirilmeye sundu. Yeni gelen haberlere göre ise Windows 8 işletim sistemi, Windows 7'nin beta sürümünün kullanım sayısını bile geride bıraktı.

1335434026_windows-81.jpg

Microsoft'un resmi Twitter sayfasında paylaştığı Twitte: "Windows 8 tüketici önizleme, aynı zaman aralığında Windows 7 beta'nın iki katı daha fazla kullanılıyor. Milyonlarca kişi her gün onu kullanıyor. thankyou" dedi.

Twitter'daki gönderilen yazıda 29 Şubat'ta piyasaya sürülen Windows 8 Tüketici Önizleme'nin kaç kişi tarafından indirilip kullandığına dair bir bilgiye yer verilmedi. İşletim sisteminin indirilmeye sunulduğu ilk gün 1 milyondan fazla kez indirildiği haberleri herkes tarafından biliniyordu.

Microsoft'un bu istatistikleri doğru ise, görünüşe göre Metro arayüzü üzerindeki tartışmalar, Windows 8'in önünde bir engel teşkil etmiyor gibi. Haziran ayının ilk haftası yayınlanması beklenen "Sürüm Adayı" ise Windows 8'in ne durumda olduğu ve ne kadar ilgi gördüğüne dair açıklama getirecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.