Yazılım

Windows 8 ipuçları internete sızdı

Microsoft, Windows 8 halka açık beta sürümü öncesinde deneyler yapmaya devam ederken başlat butonu şekilleri gibi resimler internete sızdı.


Windows 8 Beta bu ay yayınlanacak ve yıl sonuna kadar tamamen şekillenmiş olarak piyasa sürülecek.

1328522323_win8.jpg

Windows 8 de başlat menüsü değişiyor.  Başlat butonu Windows 95 ile dünyamıza giriş yaptı ve o günden bu yana işletim sisteminin kullanıcı ara yüzünün merkezi bir parçası olarak kalmıştır. Başlat Düğmesi, Windows Vista ve Windows 7 sürümlerinde bir küre olarak stilize edilmiş, ve Windows 8 öncesi sürümlerin üzerine bazı yeni UI öğeleri ve Metro ara yüz dili ile paralel gitmişti. Windows 8 ürününde ise sade görünümlü bir kare ile değiştirildiği görülüyor.

1328522987_pic321.tmp.jpg

Başlat butonunun işlevselliği muhtemelen aynı kalacaktır ya da en azından internete sızan resimlerde yapı nasıl çalışıyor bilinmez ama yuvarlak buton yerine ekranın sol alt köşesi üzerinde fare hareket ettirildiğinde Başlat menüsü açılacaktır gereken bir düğmeyi tıklamak. Kim bilir, belki bu değişikliği mantıklı buluruz ve buna alışmak için biraz çabalarız..

Bununla birlikte, işletim sistemi başlatıldığında çoğu uygulama buna bağlı olarak birincil odak gerekli kalan ara yüzü olarak geleneksel masaüstü görünümünden çıkmadan, Başlat ekranında (Metro-tabanlı gösterge tablosu) olacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.