Yazılım

Windows 8 RTM versiyonu torrente düştü!

Windows 8 RTM versiyonunun torrente düşmesi Microsofta gerginliğe neden olabilir.


Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 8'in geliştirilme sürecinin tamamlandığını ve RTM'e geçiş yaptığını dün sizlere haberlerimizde yayınlamıştık. Bugünde Windows 8'in torrent sitelerine düştüğünün haberleri geldi.

Windows 8'in Enterprise sürümü tamamlanmış ve çok hızlı bir şekilde çalınıp torrent sitelerine eklenmiş. Windows 8 RTM sürümü olduğu belirtilen dosya Windows 8 Enterprise SKU ismiyle geçiyor.

1343981818_tablet6001338884589.jpg

Windows 8'in RTM sürümü 26 Ekim tarihinde çıkacak ve işletim sisteminin RTM sürümünün bu kadar erken yayılması Microsoft için sorun olabilir ama şimdilik kullanıcıların bu sürüme ilgi göstereceği düşünülmüyor. Microsoft'un RTM'e yakın sürüm olan Release Preview sürümünü zaten bedava olarak sunması bu durumda etkili oluyor.

Ayrıca uzmanlar Release Preview sürümünden torrent sürümüne geçilmesinin riskli olacağını söylüyorlar ve tavsiye etmiyorlar. Ayrıca Microsoft, Windows 8'de media player özelliğini çıkardığını ve ekstra özellik haline getirdiğini açıklamıştı. Sadece Windows 7 veya Vista'dan upgrade edecek kullanıcılara media player ücretsiz olarak verilecekti. Bu durumda torrente düşen RTM sürümünde bu özellik olmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.