Yazılım

Windows 8'den 3 minik yenilik daha!

Windows 8'in minik yenilikleri bizleri şaşırtmaya devam ediyor!

Windows 8'den 3 minik yenilik daha!

Windows 8 Consumer geçtiğimiz ay düzenlenen MWC 2012,  yani Dünya Mobil Kongresinde tanıtılmış, Windows severlere sunulmuştu. Windows 8 Tüketici Önizleme sürümünü, aynı zamanda 1 günde 1 milyondan fazla kişinin indirmesi ile birlikte, kullananların çoğu tarafından test edilmesinin, yenilikliklerin de habercisi olduğu alamına geliyor.Bu bağlamda ufak tefek de olsa yeni Windows 8 ile alakalı yenilikler yavaş yavaş duyulmaya başladı bile.Windows 8'in tüketici önizleme sürümünden gelen yenilikler kaldığı yerden devam ediyor... Yeni tüketici önizleme sürümüyle aslında ufaklı büyüklü bir çok yenilik geldi fakat bunları incelemeler sonucu ortaya koyulabiliyor  ve sizlere aktarıyoruz...

3 Küçük Yenilik!

1- Microsoft Windows'un  indirme linklerini paylaştığı Windows Tüketici Önizleme sürümünde karşılaştığımız ilk yenilik, oturum açma ile alakalı. Bu yönde Windows 8'de Microsoft Account seçeneği ile oturum açabiliyoruz. (Yerel oturum haricinde)

1333986052_sign-in-with-microsoft-account.jpg

Peki bu sayede  ne olacak mı diyorsunuz?

Windows kullanıcı hesapları artık güvenlik altına alınmış olunacak, bir diğer kolaylığı ise başka cihazlar ile eşleştirilebilecek. Hesaplar arası geçiş ve ayarlar için PC Settings altında bulunan Users sayfasını kullanabilirsiniz.

1333986110_win8-pc-settings.jpg


2- Bir diğer yeniliğimiz ise bilgisayarımızla birlikte açılan uygulamaların açılmasını engelleme yönünde. Bilgisayar programları Başlangıç klasörüne ekliyor, böylece açılışta başlamasını engellemiş oluyor. Bu işlem için bilgisayarımızın kontrolünün sürdürüldüğü Görev Yöneticisi'nde (Task Manager) bir programı seçtikten sonra Disable düğmesine basmak bu işlemler için yeterli olacaktır.

1333986142_20120406105951.png

3- Son ve en önemlilerinden birisi olan ve farkedilen yenilik, aygıt yöneticisindeki sürücülerle alakalı. Yeniliğin içeriğine baktığımızda bilgisayarımızdaki herhangi bir sürücünün aygıt yöneticisinden özelliklerine baktığımızda "events" sekmesinin eklendiğini görebiliyoruz, bu sekme sayesinde o donanım ile iligili daha önce yüklenen sürücülerin geçmişini görebiliyoruz.

*Gelen yenilikler her ne kadar ufak ta gözükse kullanıcı kullanım kolaylığı açısından oldukça geniş öneme sahip. /gelen yenilikleri sizlere taşımaya devam edeceğiz!
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.