Yazılım

Windows 8'in sürümleri resmen duyruldu!

İşte Windows 8'in 3 farklı sürümü ve isimleri!

Windows 8'in sürümleri resmen duyruldu!

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'le ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Son olarak Windows 8 için hazırlanan; Windows 8, Windows 8 Pro ve Windows RT adlı sürümleri Microsoft geçtiğimiz günlerde blogunda yayınladığı bir yazı ile  resmen duyurdu!

Windows RT tabletler için geliştirilen sürüme verilen ad. ARM işlemcilerle uyumlu olan RT piyasaya çıkacak ARM tabanlı cihazlarda ön yüklü olarak gelecek. Yanında Microsoft Office de olacak. Windows 8 ve Windows 8 Pro ise x86 tabanlı bilgisayarlarda kullanılacak. Bu da piyasadaki bilgisayarların büyük çoğunluğunu kapsıyor. Pro’da şifreleme ve sanallaştırma gibi ekstra özellikler bulunacak.

1334668905_20120417094346.jpg

ARM işlemci ile çalışan tabletlerdeki Windows'un ismi ise artık "Windows on ARM" veya "WOA" olmayacak. Microsoft yeni platformunun adını Windows RT (veya kısaca WinRT) olarak değiştirmiş görünüyor. Kısaca Runtime demek. Windows RT ARM işlemci tabanlı bilgisayarlarda yüklü olarak karşımza çıkacak!

*LeBlanc, gelecek günlerde Windows 8'in fiyat ve kampanyalarını paylaşacaklarını duyurdu!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.