Yazılım

Windows Live tarih mi oluyor?

Şimdiye kadar Microsoft'un birçok hizmetine erişmek için kullanılan Window Live kimliği artık başka bir isimle adlandırılacak.

Windows Live tarih mi oluyor?

Microsoft Windows 8'in piyasaya sürülmesine birkaç ay kala bahar temizliği yapmayı düşünüyor. Bulut hizmetleri için markalarını yenilemeye karar veren Microsoft, yıllardır büyük bir kitlenin kullandığı ve vazgeçemediği Messenger'dan yeni bulut depolama hizmeti SkyDrive'a kadar Windows Live kimliğini kullanmayacak.

1336053881_windowslivee.jpg

Şimdiye kadar Microsoft'un birçok hizmetine erişmek için kullanılan Window Live kimliği artık Microsoft hesabı olarak adlandırılacak.

Bundan sonra kullanıcılar sadece bir Microsoft hesabı ile rehber, takvim, e-posta, mesajlaşma ve depolama gibi tüm bulut hizmetlerine erişim sağlanabilecek. Böylece, tüm hizmetler cihazlar arası senkronize olacak ve Windows 8 bilgisayarını kuran kişiler tüm hizmetler için Metro stili uygulamalara erişecekleri gibi diğer senkronize Microsoft cihazları ile de bir bulut bağlantısına sağlayabilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.